Hotel Vila Baleira Suites

Sjarmerende leilighetshotell

Bor midt på stranden i Porto Santo
Gratis tilgang til 9-hulls golfbane
Gratis tennis, padeltennis og sykkelutleie
Mulighet for all-inclusive på hotellet


Velkommen til Vila Baleira Suites - et koselig leilighetshotell ved stranden

Vila Baleira Suites er et hyggelig og moderne leilighetshotell, med god beliggenhet midt på stranden på Porto Santo. Her bor du i naturskjønne omgivelser og hotellet tilbyr en avslappet ferie hvor trivsel og fantastiske naturopplevelser går hånd i hånd.

Hotellet har et utendørsbasseng og barnebasseng som er omgitt av en terrasse med solsenger, parasoller og en flott utsikt over Atlanterhavet. Vila Baleira Suites har gode fasiliteter og velger du å leie bil i Porto Santo har hotellet gratis parkering.

Bor du her og har opphold med All Inclusive vil du i tillegg ha fri tilgang til fasilitetene og restaurantene til nabohotellet, Hotel Vila Baleira. Blant annen kan du leie sykkel gratis i opptil 4 timer om dagen (depositum kan forekomme), og du kan spille tennis og padel gratis på øyas kommunale tennisanlegg. Det arrangeres også fotturer med våre skandinaviske guider.

Oppholdet er med All Inclusive som inkluderer frokostbuffet, til lunsj og middag reserveres bord hos resepsjonen. Restauranten serverer smakfulle lokale og internasjonale retter i en hyggelig atmosfære.

 

Turistskatt 
I samsvar med gjeldende lovgivning i den autonome regionen Madeira, vil en turistskatt bli pålagt alle besøkende som bor på Porto Santo, gjeldende fra 01.02.2025.

Skatten er 2 € per person, per natt, og gjelder for alle opphold på hotell og turistinnkvarteringer, opptil maksimalt 7 påfølgende netter. Skatten belastes fra fylte 13 år, og barn opp til og med 12 år er fritatt. Betales ved innsjekking eller under oppholdet.

 

Viktig informasjon for perioden 09.03.2025 – 22.03.2025
Teamet på Vila Baleira Suites er i denne perioden på turistmesse, så alle måltider (utenom frokost) blir servert på Hotel Vila Baleira. Vi takker for forståelsen!


Fasiliteter

Avstander
Flyplass: 6 km
Sentrum: 4 km
Golfbane: 2 km
Strand: 0 m

Basseng/strand
9 km lang sandstrand
Utendørsbasseng og barnebasseng
Gratis badehåndkle, solsenger og parasoller ved bassengområdet og på stranden

Internett
Gratis Wi-Fi på hotellets område og gjesterom

Restauranter/barer
Antall restauranter: 1 (buffet)
Antall snackbar/bar: 2

Aktiviteter
Golf: Adgang til 9 hulls golfbane
Sykkelutleie: Gratis lån i opptil 4 timer per dag (terrengsykkel, vanlig sykkel og barnesykler)
Tennis: Gratis adgang til kommunale tennis anlegget
Padletennis: Gratis adgang til kommunale anlegget
Treningsrom, på nabohotellet Hotel Vila Baleira (åpent fra kl. 07.00 til 22.00)
Spillrom

Annet
Døgnåpen resepsjon
Minimarked
Gratis parkering
Antall leiligheter: 56 – hotellet har heis

 


Rom

Vila Baleira Suites har i alt 56 leiligheter med 1 soverom og ett oppholdsrom som er lyse og luftige med utsikt over fjellene eller havet.

2-roms leilighet for 1-3 personer (maks. 2 voksne og 2 barn under 12 år)
Størrelse: 37 m²
Ett soverom med dobbeltseng og oppholdsrom med sovesofa, kjøkkenkrok. Balkong eller terrasse med utsikt mot fjellene eller med havutsikt.

Fasiliteter (alle leiligheter)
Kjøkkenkrok med komfyr, koketopp, kjøleskap og mikrobølgeovn
Bad med dusj, hårføner, håndklær og gratis toalettartikler
Wi-Fi
Klimaanlegg
Minibar
Terrasse
TV og telefon

 


Mat og drikke 

All inclusive: Dersom du har kjøpt All Inclusive på ditt opphold, kan du nyte frokost, lunsj og middag på hotellet, uten ekstra kostnad.

Frokost: 07:00 - 10:00
Lunsj: 12:30 eller 13.30 
Middag: 19.00 eller 21.00

Drikke
Vann kan alltid hentes i baren på hotellet.
Utover dette er drikke er inkludert og kan hentes i baren mellom kl. 15.00- 23:00 

Drikkevarer inkluderer: kaffe, te,lokale merker av gin, vodka, whisky, likør, husets viner, øl og brus.

 

Snacks og drikkevarer utenom restaurantens/barens åpningstider:

Som All Inclusive gjest på Vila Baleira Suites, kan du også benytte deg av snacks og drikkevarer fra nabo hotellet, Hotel Vila Baleira.

Hotellet ligger 150 m bort i gaten fra Vila Baleira Suites, og her kan du som All inclusive gjest benytte deg av drikkevarer, snacks og hotellets andre fasiliteter som basseng, treningsrom og innendørs svømmebasseng. 

Snacks og drikkevarer er tilgjengelig på Hotel Vila Baleira i tidene som ikke baren er åpen på Vila Baleira Suites, 10-15 og utover dagen.

 

Legehjelp
Har du behov for medisinsk hjelp, kontakt din Amisol-guide eller resepsjonen umiddelbart, de vil tilkalle lege for deg/dere.

Fasiliteter for personer med nedsatt bevegelighet
Hotellet ligger på et relativt flatt terreng, det er få trapper og hotellet har heis. Har du behov for handikapvennlig rom? Send forespørsel til oss på e-post: post@amisol.no

  • Hotellfasiliteter
  • Basseng Ja
  • Restaurant Ja
  • Bar Ja
  • Resepsjon Ja
  • WiFi Ja
  • Heis Ja
  • Gratis solsenger Ja
  • Fitness Ja
  • Antall basseng 2
  • Barnebasseng Ja
  • Romfasiliteter
  • Rengjøring Ja
  • Bytte av håndklær Ja
  • Bytte av sengetøy Ja
  • TV Ja
  • Safe box Ja
  • Hårføner Ja
  • Minibar Ja
  • Balkong / terrasse Ja
  • Klimaanlegg Ja
  • Pensjon
  • All inclusive Ja
  • Mini all inclusive Nej
  • Halvpensjon Nej
  • Frokost Nej
  • Avstander
  • Centrum 4 km
  • Strand 0 m
  • Avstand til flyplass 2 km
  • Supermarked 1 km
Næste >

Anbefalede hoteller til dig